Kolářovy chyby na pokračování. Stalo by se to komukoliv, hájí svou brankářskou jedničku trenér

5. srpna 2021 12:57 - Budepešť/Praha

Hájí ho všichni. Spoluhráči, stejně jako trenér. „Ať by stál v bráně kdokoliv, stalo by se něco podobného,“ nezazlíval slávistický kouč Jindřich Trpišovský gólmanovi Ondřeji Kolářovi chybu na samém konci první půle kvalifikační partie o Ligu mistrů s Ferencvárosem. Obránce Kačaraba posílal v ten moment ve skluzu Kolářovi malou domů, jenže tomu přeskočil balon přes nohu a skončil v síti. Slávistický malér tím byl nastartován...

O2 TV Sport

„Vzpomínám si, že něco podobného se jednou stalo brankáři Robinsonovi v reprezentačním zápase," bránil Trpišovský svého gólmana reminiscencí na úlet brankáře anglického národního týmu Paula Robinsona v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy proti Chorvatsku na podzim roku 2006. Obránce Gary Neville tehdy rovněž posílal nevinnou malou domů, jenže Robinson balon netrefil a ten skončil v síti.

Stejně jako ve středeční noci malá domů Tarase Kačaraby.

Anebo malá domů Ondřeje Kúdely v únorovém střetnutí 18. ligového kola v Příbrami, kdy těsně před přestávkou posílal slávistický stoper Kolářovi rovněž malou domů, jenže ten na zmrzlém trávníku podklouzl, na balon nedosáhl a míč se doslova došoural do sítě.

Hodnocení fotbalisty Slavie Tomáše Holeše po utkání předkola Ligy mistrů v Budapešti

O2 TV Sport

„Kolářova chyba vyplynula ze snahy míč okamžitě rozehrát, místo toho, aby si ho přikryl. Pak by mu nejspíš narazil do holeně nebo do kolena," rozebíral inkriminovaný moment budapešťského střetnutí a Kolářovu chybu trenér Luboš Kozel v televizním studiu.

Chybu už druhou v rozmezí pěti dnů, neboť v páteční ligové předehrávce na teplických Stínadlech daroval Kolář gól Severočechům podobně, jako ho vnutil v Budapešti fotbalistům Ferencvárose.

To já hodil klukům klacek pod nohy, činil po minele proti Fradi pokání gólman Kolář

„V Teplicích to byla Ondrova chyba, protože to samozřejmě přehnal. Proti Ferencvárosi šlo o jinou situaci, a tudíž o dvě úplně odlišné věci," namítal Trpišovský, že nelze dávat rovnítko mezi dvě rychle po sobě jdoucí Kolářovy chyby.

Jednu pramenící z gólmanovy snahy kličkovat a obehrát teplického protihráče, druhou ze souhry okolností, kde balon po odrazu o drn přeskočil i Kolářovu nohu.

„Byla to podle mě spíš nešťastná věc," hájil u Dunaje brankářskou jedničku mezi slávistickými tyčemi a inkasovaný gól mu za vinu nedával. A to přesto, že Kolář se k chybě hlásil a přiznával, že hodil spoluhráčům klacek pod nohy.

Hodnocení fotbalisty Slavie Tarase Kačaraby po utkání předkola Ligy mistrů v Budapešti

O2 TV Sport

Trpišovský ho ovšem hájit musel a musí. I na rychlé rozehrávce gólmana a jeho zapojování do hry je totiž styl hry Slavie založen. Jisté riziko, jemuž je v takových momentech vystaven, k němu patří, takže kouč se těžko pustí do kritiky svého brankáře, když od něho právě tuto nadstavbu vyžaduje.

Kolář ji v sobě má, a i proto pro Slavii představuje jeden ze základních stavebních kamenů mistrovské sestavy. Jde ovšem o to, aby míra rizika měla své hranice a meze.

Zvlášť v tak důležitých zápasech, jakým byl první díl třetího kvalifikačního předkola Ligy mistrů v Budapešti.

zp, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..