OBRAZEM: Horor na trávníku. Z Hubočana crčela krev, Lewandowski ho trefil kolenem do hlavy

20. března 2014 10:40 - Dortmund

Fotbalová Liga mistrů zažila ve středu večer výjev jako z bojových sportů. Polský legionář Robert Lewandowski ve službách Dortmundu zasáhl slovenského reprezentanta Tomáše Hubočana kolenem do hlavy, až z něj crčela krev. Obránce Zenitu kupodivu odvetu osmifinále dohrál, ale přestože Zenit venku vyhrál 2:1, po výhře 4:2 z prvního utkání jde dál Borussia. A ačkoliv už měl na triku žlutou kartu, dohrál i Lewandowski. Rozhodčí usoudil, že Hubočana trefil nechtíc, když přes něj padal.

 

Ina Fassbender, Reuters

Hororová scéna. Slovenský reprezentant Tomáš Hubočan zaplatil loučení s Ligou mistrů vlastní krví.

Zenit vedl těsně před koncem 2:1 a odveta se už jen dohrávala. Obránce se ocitl v souboji s Robertem Lewandowským, ve kterém si útočník Dortmundu počínal jednoznačně nedovoleně, když hostujícího obránce zezadu fauloval.

Hubočan spadl na trávník a okamžitě zvedl hlavu směrem k hlavnímu arbitrovi. Jak přes něj Lewandowski padal, trefil mu hlavu do oblasti spánku. Slováka na trávníku zalila krev, pohled na něj byl děsivý jako z hororového filmu.

Na trávník okamžitě vběhli zdravotníci, kteří Hubočana křísili. Zdálo se, že se s krvavou hlavou nemůže na hřiště vrátit. Nakonec však na závěr nastaveného času ještě na trávník vyběhl a zápas dohrál. Informace o jeho zdravotním stavu zatím Zenit nepodal.

A Lewandowski? Některá média ho viní ze surového zákroku, jiná se naopak přiklání k názoru, že se o úmysl ze strany forvarda Borussie nejednalo a šlo pouze o nezaviněnou srážku. A stejného názoru byl i sudí, který Lewandowskému kartu neudělil. Polský kanonýr se v pádu nejspíš opravdu nemohl Hubočanovi vyhnout.

dos, Sport.cz

Trefil útočník Borussie Robert Lewandowski obránce Zenitu Tomáše Hubočana do obličeje úmyslně?


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..