Manchester City - Real Madrid 0:0Bílý balet měl i bez Ronalda v první semifinálové partii Ligy mistrů k výhře blíž

Manchester

Bez hvězdného Cristiana Ronalda a ve druhé půli dokonce i bez Karima Benzemy měl madridský Real v první semifinálové partii fotbalové Ligy mistrů k výhře blíž. Po bezmezné nudě servírované v Manchesteru oběma celky v první půli totiž trefil břevno Jesé a obrovskou příležitost následně promarnil Pepe. Citizens si naopak při premiérovém semifinálovém vystoupení nepřipravili šanci ani jedinou, takže bezbranková remíza je pro ně úspěchem. O finalistovi tudíž bude rozhodovat odveta 4. května ve španělské metropoli.

Gólman madridského celku Keylor Navas. Stejně jako jeho protějšek zůstal v úvodním semifinále LM nepřekonán.

Frustrující noc. Pro Ronalda i celý Real. Dva roky největší hvězda Bílého baletu v sestavě v Lize mistrů nechyběla, k důležité semifinálové partii na Etihad Stadium však nevyrukovala. Trenér Zidane přitom před utkáním jeho absenci neavizoval, ba dokonce tvrdil, že jak Cristiano, tak i Benzema jsou v pořádku. Oficiální stránky UEFA se zmínily pouze o blíže nespecifikovaném drobném zranění...

Opatrnost povýšená nade vše

CR7 sledoval partii s Citizens jen jako divák a stejně jako předloni v dubnu ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Dortmundem se díval, jak se Real vyrovná s jeho absencí. V takticky vedeném duelu, v němž od samého začátku čekala obě mužstva na protivníkovu chybu, to zase až takový problém nebyl. Tedy pochopitelně až na ofenzivní aktivitu Bílého baletu, neboť Benzemovi a Balemu Ronaldo vpředu scházel. Jeho pohyb, nápady, přihrávky, individuální kumšt a zakončení.

Trenér Zidane vědom si toho, že Citizens se v posledních týdnech zase zvedli a neprohráli už sedm utkání v řadě, zakomponoval do taktické partitury svého celku především obezřetnost a vyčkávání, s čím domácí vyrukují. Pellegriniho myšlenkové pochody byly naprosto stejné, i když pravdou bylo, že jeho svěřenci si přece jen trochu aktivněji počínali a alespoň optickou územní převahu si vytvořili.

Ovšem jen po šestnáctku hostů, neboť na bránu Navase nešla jediná přímá střela. Na Harta ale také nesměřovala, neboť bez Ronalda ho nebyl španělský protivník schopen ohrozit, ba ani si vypracovat alespoň trochu slibnější příležitost, z níž by se mohl o střelbu pokusit.

Real měl k výhře mnohem blíž

Po změně stran se od Realu už tuplem nedalo očekávat, že se požene do útoku, protože i zraněný Benzema zůstal v šatně. A protože domácí Silva byl nucen střídat už před přestávkou, taktizovalo se a čekalo dál.

Hosté hlavně na standardní situace, protože tušili, že z nich mohou Harta ohrozit. Při jedné skutečně zapomněl Kompany na Ramose a nechal ho hlavičkovat, jenže jeho pokus mířil pouze do gólmanových rukavic.

Citizens odpověděli nejprve střelou a poté akcí Agüera, jenž se dostal až před Navase, takže utkání nabralo alespoň trochu na tempu a i pár zajímavých momentů přineslo. Ostatně, hlavička střídajícího Jesého do břevna brány už překonaného Harta ve 72. minutě to dokazovala, další nebezpečný pokus Casemira sedm minut poté rovněž, velká příležitost Pepeho po rohovém kopu pak obzvlášť. Sám před Hartem však trefil jen brankáře!

Real si počínal mnohem odvážněji, přesně kombinoval, převzal aktivitu a nutil domácí obranu chybovat. Vítězný gól však nedal, takže o postupujícím rozhodne až odveta příští středu na madridském Santiago Bernabéu.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:
Manchester City - Real Madrid 0:0
Rozhodčí: Cakir - Satman, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Silva - Pepe, Carvajal. Diváci: 52 221.
Manchester City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernandinho, Fernando - Navas (77. Sterling), Silva (41. Iheanacho), De Bruyne - Agüero. Trenér: Pellegrini.
Real: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Casemiro, Modrič, Kroos (90. Isco) - Bale, Benzema (46. Jesé), Vázquez. Trenér: Zidane.
Postoupí do finále Ligy mistrů Real Madrid, nebo Manchester City?