Při oslavách triumfu Barcelony bylo zraněno 109 lidí

18. května 2006 10:41 - BARCELONA

Oslavy středečního triumfu fotbalistů Barcelony v Lize mistrů měly v katalánském městě bouřlivý průběh. Při výtržnostech bylo zraněno 109 lidí včetně šesti policistů, pětačtyřicet osob skončilo ve vězení.

Po výhře španělského mistra 2:1 nad Arsenalem se do ulic Barcelony vydalo asi 125 000 fanoušků. Oslavy se však zvrhly ve velké nepokoje, při nichž chuligáni zapalovali popelnice, rozbíjeli výlohy a drancovali obchody. Třicet zraněných bylo převezeno do nemocnice, ale nikomu z nich se nestalo nic vážného.

Fanoušci španělského klubu zapalovali koše na odpadky i v dalších katalánských městech, odkud však nebyla hlášena žádná zranění. V jihošpanělské Granadě policie použila gumové projektily proti výtržníkům, kteří rozbíjeli výlohy, ničili policejní auta a házeli po policistech lahve. Zde bylo sedm lidí zatčeno a osm ošetřeno kvůli zraněním.

V Barceloně většina ze statisícového davu celou noc zpívala, tančila a mávala vlajkami. Další oslavy se čekají dnes, kdy vítězný tým přiletí do Barcelony z dějiště finálového zápasu Paříže. Ulicemi katalánské metropole pojedou Ronaldinho a spol. v obrovském nákladním voze vybaveném výkonnou hudební aparaturou. Na stadiónu Nou Camp by pak mělo bezmála sto tisíc fanoušků přihlížet jejich oslavným projevům a ohňostrojům.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: