Liga mistrů

Zázrak se nekonal, Galatasaray si postup pohlídal

23. srpna 2006 21:21 - MLADÁ BOLESLAV

Český fotbal letos nebude mít zástupce v prestižní Lize mistrů. Po vyřazení Liberce neuspěla ve středu ani Mladá Boleslav, která v odvetě 3. předkola remizovala s Galatasarayem Istanbul 1:1. Po trefě Hasana Sase vyrovnával v závěru Marián Palát. V úvodním utkání vyhráli doma Turci 5:2 a bez problémů postoupili do hlavní fáze lukrativní soutěže.

PRÁVO/Václav Jirsa

Před zápasem viděl trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin mladší šance svých svěřenců na postup jako dvacetiprocentní, turecky klub ale potvrdil své kvality. Jeho hráči byli technicky vyspělejší a uplatnili zkušenosti z podobných utkání.

Ohlasy hráčů najdete ZDE:
Ohlasy trenérů najdete ZDE:

Mladá Boleslav zaplatila nováčkovskou daň už v úvodním zápase, v odvetě jí navíc chyběl klíčový muž sestavy - útočník Marek Kulič. Střelec jedné z branek v úvodním utkání musel pro disciplinární trest sledovat utkání jen na tribuně.

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži ZDE:

Domácí podle předpokladů zahájili ofenzívou, při vstřelení rychlého gólu mohli mít šanci na úspěch. První příležitost po půl hodině ovšem prováhal Holub, v závěru poločase těsně vedle střílel Ševinský.

I po přestávce se do zakončení tlačili domácí, znovu Holub se uvolnil několika kličkami uvolnil, ale střelu namířil jen do houštiny těl před sebou. Turci měli první velkou šanci až v 56. minutě, zkušený Hakan Sükür z úhlu trefil jen boční síť.

Sas definitivně rozhodl o postupujícím

Když už se Boleslav dostala do šance, byl na místě gólman Mondragon. Ten chytil i bombu Sedláčka, ktery se prosadil přes stopera Songa. A otevřené obrany domácích Turci využili v 72. minutě. Střídající Arda na sebe navázal dva obránce a přiťukl volnému Hasanu Sasovi. Ten svoji střelu odrazil od břevna za záda Millera a spustil tureckou radost.

Alespoň vyrovnat mohl po dalekonosné bombě Ševinského Jan Riegel, dorážku ale namířil mimo branku. Úspěšnější byl o dvě minuty později Marian Palát, který střelou z dvaceti metrů a s přispěním teče Cihana dvě minuty před koncem vyrovnal. Mondragon v nastavení navíc skvěle vychytal Brzezinského.

Na zápase platila přísná bezpečnostní opatření, turečtí fanoušci se ale projevovali jen hlasitým povzbuzováním svého týmu. Galatasaray taktickým výkonem udržel náskok z prvního utkání a s přehledem postoupil do hlavní fáze lukrativní evropské soutěže. Mladá Boleslav se v září představí v poháru UEFA.

FK Mladá Boleslav - Galatasaray Istanbul 1:1 (0:0)
Branky: 88. Palát - 72. Hasan Sas. Rozhodčí: Hansson - Andrén, Flink (všichni Švéd.). ŽK: Okan, Hasan Sas, Sabri (všichni Galatasaray). Diváci: 4680. První zápas 2:5, postoupilo Galatasaray
Boleslav: Miller - Ševinský, Brezinský, Rolko, Palát - Vaculík, Matějovský, Šmerda (68. Mikolanda), Poláček (46. Sedláček) - Holub (74. Riegel), Pecka. Trenér: Uhrin.
Galatasaray: Mondragon - Cihan, Song, Tomas, Orhan (76. Ugur) - Hasan Sas, Akman, Okan, Sabri - Hakan Sükür (84. Özcan), Ilič (70. Arda). Trenér: Gerets.