Rubriky:

Liga národů UEFA

Kapitán Nizozemců po bitvě s Němci konejšil plačícího rozhodčího: Byl zlomený

20. listopadu 2018 14:47 - Berlín/Praha
(Aktualizováno: 20. listopadu 2018 15:33)

Zachoval se jako správný kapitán. Nizozemský fotbalový reprezentant Virgil van Dijk na poslední chvíli vstřelil kýžený gól proti Německu, jímž v pondělí zařídil nejen vyrovnání na konečných 2:2, ale také prvenství ve skupině divize A Ligy národů. Po utkání navíc ukázal i velké srdce.

 

Profimedia.cz

Rumunský sudí Ovidiu Hategan byl v závěru zápasu viditelně zničený a jen těžko se bránil slzám. Konejšivou náruč nabídl pohotově právě Van Dijk.

„Ten muž byl zlomený a topil se v slzách, protože mu krátce před utkáním zemřela matka. Popřál jsem mu hodně síly a řekl mu, že si vedl velmi dobře. Je to jen malá věc, ale třeba to pomůže," vysvětloval své gesto zadák Liverpoolu.

Nizozemci prohrávali chvíli před koncem 1:2, a v kritické chvíli se proto obránce vytáhl do útoku. Po centru střídajícího Tonnyho Vilheny pak zařídil stoper Liverpoolu těsně před naplněním devadesáté minuty svému týmu kýžený a potřebný bod.

Že si i v prestižních zápasech umí zachovat lidskost a vřelost, ukázal už v pátečním duelu s Francií, kdy v chladném večeru půjčil při zahajovacím ceremoniálu svoji bundu malé dívce, která byla na trávníku součástí dětského doprovodu.

roj, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..