Rubriky:

Liga národů UEFA

Češi začnou Ligu národů podle původního plánu v září na Slovensku

26. června 2020 19:24 - Nyon

Čeští fotbalisté začnou druhý ročník Ligy národů podle původního plánu 4. září na Slovensku. Evropská fotbalová unie UEFA dnes na svém webu zveřejnila rozpis všech zápasů. Lehce se pouze posunuly říjnové a listopadové termíny, kde mužstva odehrají tři zápasy místo tradičních dvou. UEFA na podzimní měsíce přesunula play off o evropský šampionát, ostatní týmy včetně českého proto čekají přípravná utkání.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle předsedy Fotbalové asociace ČR Martina Malíka zatím není kvůli současným omezením ohledně koronaviru jasné, s kým se reprezentace v přípravných duelech utká. Aktuálně je česká strana v kontaktu s Rakouskem.

Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého čeká v Lize národů systémem doma-venku šest utkání, skupiny se budou hrát od 3. září do 18. listopadu. Soutěž nahrazuje přípravné zápasy a reprezentacím také dává dodatečnou šanci zabojovat o účast na závěrečných turnajích. Tentokrát budou ve hře dvě místa v play off o mistrovství světa 2022 v Kataru.

Smlouva se Šilhavým? Automaticky prodloužena

Kromě Slovenska potkají Češi v Lize národů Skotsko a Izrael, které jsou možnými soupeři národního týmu na mistrovství Evropy 2021. Oba týmy se společně s Norskem a Srbskem střetnou v play off o poslední volné místo v "české" skupině, kde jsou ještě Chorvatsko a Anglie.

Šilhavého celek se měl původně představit 8. října v Izraeli a o tři dny později ve Skotsku. Podle nově zveřejněného programu se v Izraeli bude hrát 11. října a ve Skotsku 14. října. Pouze o den se posunuly listopadové termíny. Doma s Izraelem se Češi utkají 15. listopadu a o tři dny později zakončí skupinu se Slovenskem. Přesná místa konání zatím nebyla zveřejněna.

Program skupiny B2 fotbalové Ligy národů:
4. září:
20:45 Slovensko - ČR
20:45 Skotsko - Izrael
7. září:
20:45 ČR - Skotsko
20:45 Izrael - Slovensko
11. října: 
20:45 Izrael - ČR
20:45 Skotsko - Slovensko
14. října:
15:00 Skotsko - ČR
20:45 Slovensko - Izrael
15. listopadu:
20:45 ČR - Izrael
15:00 Slovensko - Skotsko
18. listopadu: 
20:45 ČR - Slovensko
20:45 Izrael - Skotsko
ČTK

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..