Živě

Svěrkoš si na debut za Sochaux počká, zranil si koleno

2. ledna 2009 13:51 - SOCHAUX

Smolně zahájil útočník Václav Svěrkoš své působení v Sochaux. V pátek odpoledne se sice představil zástupcům tamních médií, jeho debut ve francouzském klubu se ale zatím odkládá. Může za to lehčí zranění pravého kolena, kvůli němuž český fotbalista zmešká minimálně sobotní zápas národního poháru proti Rennes.

"Pobolívá mě meniskus, ale snad to nebude nic vážnějšího. Pohár ale stoprocentně vynechám," uvedl Svěrkoš. V novém působišti se ale prý cítí velmi dobře. "Situace klubu sice není ideální, ale viděl jsem poslední zápasy s Bordeaux a Monakem a Sochaux hrálo dobře, zasloužilo si je vyhrát. Když jsem přišel do kabiny, všiml jsem si, jak dobrá nálada v ní panuje," řekl na tiskové konferenci Svěrkoš.

"Francouzská soutěž je hodně o fyzičce. Viděl jsem někde rozhovor s Janem Kollerem, který říkal, že pro útočníka je to tu hodně těžké. Hodně českých fotbalistů ve Francii pohořelo, jenže mně to dodává jenom další motivaci dokázat opak. Je to jedna ze čtyř pěti nejlepších soutěží v Evropě, právě proto jsem na nabídku Sochaux kývl," prohlásil Svěrkoš.

Místo dokazování jej ale nyní čeká spíše rekonvalescence. Podle listu Le Monde se stejně jako bývalý ostravský kanonýr zranili i někteří další hráči Sochaux při jednom z tréninků na umělé trávě, na niž tým kvůli nepříznivému počasí přesunul přípravu. Trénink na tvrdém povrchu odnesl podobným zraněním i kapitán Stéphane Dalmat, jehož absenci odhadují francouzská média na několik týdnů.

 

ČTK

Časová osa: Francie

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..