Nice bude mít po řádění fanoušků v zápase s Marseille zavřenou tribunu

23. srpna 2021 22:09

Vedení francouzské fotbalové ligy se bude skandálním zápasem mezi Nice a Marseille zabývat ve středu na zasedání, kam pozvala zástupce obou týmů. Vedení prefektury Alpes-Maritimes ale už dnes bez ohledu na výsledek disciplinárního jednání oznámilo, že klubu z Nice nařídí uzavření jižní tribuny na čtyři domácí zápasy. Nedělní utkání 3. ligového kola bylo předčasně ukončeno v 75. minutě po vpádu domácích diváků na trávník.

 

Eric Gaillard, Reuters

K málo vídaným scénám došlo v Nice poté, co hostujícího Dmitriho Payeta chystajícího se zahrát rohový kop trefila lahev vhozená z domácího sektoru. Naštvaný Payet ji hodil zpět do hlediště, na což desítky příznivců Nice zareagovaly vběhnutím na hřiště. Do následné potyčky se zapojili pořadatelé a oba týmy.

"Vzhledem k vážnosti incidentů přijala bez čekání na tresty, které jsou v pravomoci francouzské ligy, prefektura Alpes-Maritimes rozhodnutí uzavřít lidovou jižní tribunu na příští čtyři domácí zápasy," oznámil prefekt Bernard Gonzalez v tiskovém prohlášení.

"Ti fanoušci se prostě neměli nikdy dostat na trávník. Tento incident je urážkou sportu a fotbalu," uvedla francouzská ministryně sportu Roxana Maracineanuová.

Násilí je neakceptovatelné

Události na stadionu odsoudil i starosta Nice Christian Estrosi: "Tohle násilí je neakceptovatelné. Až Francouzská fotbalová liga zjistí, kdo je za to zodpovědný, musejí následovat tresty."

Policie dnes podle informací agentur AFP zadržela a vzala do vazby osmadvacetiletého muže, který je podezřelý, že napadl jednoho z hráčů Marseille. Po dalších stále pátrá.

Divočina ve Francii! Potyčka na hřišti, fanoušci vtrhli na trávník, zápas byl předčasně ukončen

Po potyčce, kterou podle nepotvrzených zpráv odnesli zraněním Payet a jeho dva spoluhráči Matteo Guendouzi a Luan Peres, zamířily oba týmy do kabin. Nehrálo se zhruba 90 minut, po nich se na trávník vrátili pouze hráči Nice. Jejich soupeři restart odmítli a rozhodčí zápas předčasně ukončil.

"Jsem pyšný na náš tým, že se nechtěl účastnit téhle maškarády," uvedl starosta Marseille Benoit Payan. Podpořil tak prezidenta Olympique Pabla Longoriu, jenž odmítl poslat svůj tým na hřiště kvůli obavám o bezpečnost. Prezident Nice Jean-Pierre Rivére naopak rozhodnutí Marseille nevrátit se na trávník kritizoval a uvedl, že podíl na eskalaci konfliktu měli i hostující hráči.

ČTK

Časová osa: Ligue 1 - francouzská liga 2021/22

Filtr článků - Francie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..