Rozehnal: V Bratislavě teď máme na čem stavět

5. září 2006 11:40

Po zahřívacím kole s Walesem čeká ve středu české fotbalisty zápas kvalifikace Me na Slovensku. Obránce David Rozehnal očekává v Bratislavě vyhecovanou atmosféru derby. "Doufám, že před plným hledištěm, ve skvělé atmosféře a s dobrým výsledkem pro nás," přeje si Rozehnal.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Věřil jste po vyrovnání Walesanů, že ještě zvítězíte?
V koutku duše jsem tomu určitě věřil. Ale bylo to pro nás hodně těžké, protože jsme si dali vyrovnávací gól sami a potřebovali jsme tento zápas vyhrát. Zaplať pánbůh se nám to povedlo.

Bylo hodně těžké uhlídat waleské útočníky?
Lehké to nebylo. Bellamy a Giggs jsou hvězdy evropského formátu. Hlavně Bellamy nás strašně moc zlobil, protože byl velmi rychlý, hrál na ofsajdové hraně. Měl největší šance z Walesanů, ale celý náš tým to zvládl.

Vzal vám zápas hodně sil?
Musím se upřímně přiznat, že ano. A troufám si říci, že nejenom mně. Všichni jsme utahaní, ale v neděli jsme měli regenerační trénink na vyhnání únavy. Věřím, že se do středy dáme všichni do kupy.

Jak hodnotíte nové složení obranné čtveřice?
Já sám jsem žádné problémy neměl, s Jiránkem už jsem hrál předtím. Tomáš Ujfaluši odehrál skvělý zápas na pravé straně, Marek Jankulovski na levé také. Předvedli jsme, že naše v poslední době často kritizovaná obrana je dobrá. V sobotu skvěle zahrála v defenzívě nejen obrana, ale celý tým, takže jsme zaslouženě vyhráli.

Co říkáte šesti gólům Slováků do sítě Kypru?
Určitě je to vysoké vítězství. Třeba budou Slováci hodně nahoře a třeba jim to ublíží an ám to pomůže... V poslední době se hodně zlepšili a ukázali to i v minulé kvalifikaci na mistrovství světa. My tam ale určitě pojedeme pro body a pokusíme se vyhrát.

Myslíte si, že sobotní výkon by na ně stačil?
Nevím, jestli by stačil. Ale určitě máme teď v Bratislavě na čem stavět. Předvedli jsme kvalitní výkon, hráli jsme účinný pressing, měli jsme dobrou obranu. Pokud nedostaneme gól a nějaký dáme, tak to zvládneme.

Budou slovenští útočníci nebezpečnější než ti z Walesu?
To ještě nevím. Ale bude to derby, vyhecované utkání. Doufám, že před plným hledištěm, ve skvělé atmosféře a s dobrým výsledkem pro nás.

Veronika Feltová, Sport.cz, Právo

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: