Rubriky:

ME 2016

Němcům v úvodu přípravy na EURO chybí Hummels a Schweinsteiger

25. května 2016 16:11 - Ascona

Fotbalisté Německa zahájili přípravu na soustředění v Itálii před mistrovstvím Evropy bez zraněných obránce Matse Hummelse a záložníka Bastiana Schweinsteigera. Trenér úřadujících světových šampiónů Joachim Löw ale věří, že se oba hráči stihnou uzdravit a budou na turnaji k dispozici.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Stoper Hummels z Dortmundu si v sobotním finále Německého poháru proti svému budoucímu zaměstnavateli Bayernu Mnichov poranil lýtko. "Má trhlinku v lýtku a bude mimo hru několik dní. V současné době se léčí," řekl Löw německým novinářům po prvním tréninku na soustředění v Asconě.

Jednatřicetiletý kapitán Schweinsteinger, který má na kontě 114 reprezentačních startů, nehrál od března, přesto v nominaci nechybí. "Fyzicky zvládl vše, co jsme po něm požadovali. Někdy trénoval i více než třikrát denně. Má dobrý základ a do příštích týdnů jsem optimista," řekl Löw.

Záložník Manchesteru United už může naplno běhat, ale ještě nemůže trénovat s míčem. "Jsem na tom v tuhle chvíli dobře a jsem velmi optimistický. Dobré je, že si s touhle situací umím poradit, protože jsem těžké časy prožil už v minulosti," uvedl Schweinsteiger.

Německo se na ME ve skupině C utká s Ukrajinou, Polskem a Severním Irskem a bude usilovat o první evropské zlato od roku 1996, kdy ve finále porazilo český tým.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..