Gruzie? Náhoda, ale favority šampionátu nejsme, říká Piqué

9. června 2016 16:58 - Madrid

Fotbalisté Španělska se na mistrovství Evropy představí v roli vítězů posledních dvou kontinentálních šampionátů, ale podle obránce Gerarda Piquého ve Francii nebudou patřit k favoritům. Stoper Barcelony úterní prohranou generálku 0:1 s Gruzií považuje za náhodu, na kterou všichni zapomenou v případě triumfu nad českým týmem v pondělním úvodním utkání na ME.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

"Vyhrát třetí Euro za sebou by bylo něco unikátního, ale nejsme favorité. Prohra s Gruzií byla náhoda, ale také ukázala, že Francie nebo Německo mohou být lepší než my. Ale nebyli jsme favorité ani na Euru 2008 a na mistrovství světa 2010," řekl Piqué pro rádio Onda Cero.

Podle něj je zbytečné se dlouho zabývat senzační porážkou s outsiderem Gruzií. "Ze sta takových zápasů prohrajete jeden a zrovna se to stalo teď. Musíme to akceptovat, zjistit, kde jsme udělali chyby, a posunout se dál," upozornil devětadvacetiletý hráč.

"Chápu, že taková porážka vzbudí mnoho diskuzí a kritiky. Začínáme Euro v pondělí a výhra nad Českou republikou by všechno změnila a lidé by zase byli optimističtí," doplnil Piqué, jehož tým ve skupině D ještě narazí na Turecko a Chorvatsko.

S "La Roja" slavil zlato na MS 2010 i na Euru o dva roky později, ale zažil i španělský výbuch na předloňském světovém šampionátu v Brazílii, kde svěřenci Vicenteho del Bosqueho skončili už ve skupině.

"Sport už tisíckrát ukázal, že šampioni nikdy nejsou věční. Nejtěžší je vítězství obhájit. Ve Španělsku jsme si zvykli, že vyhráváme ve všech sportech, a když to přestalo, všichni se divili, co se děje," prohlásil Piqué.

"Je to ve světě úplně normální věc. Ve sportu vyhráváte, ale i prohráváte, což lidi nechápou. Vítězství se u nás stalo normou, přitom před 20 lety jsme nevyhráli vůbec nic. Takže bychom měli vidět obě strany mince," dodal rodák z Barcelony a odchovanec katalánského klubu.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..