Rubriky:

ME 2016

V Lille se před osmifinále ME kompletně vymění trávník

21. června 2016 18:51 - Paříž

Organizátoři fotbalového mistrovství Evropy ve Francii se rozhodli pro play off vyměnit trávník na stadiónu v Lille. Výměna se uskuteční v pátek, aby byl trávník připravený na nedělní osmifinále. Na stadiónu Pierra Mauroye se bude hrát také 1. července čtvrtfinále.

 

Carl Recine, Reuters

Ve středu se ještě na současném povrchu odehraje závěrečné utkání skupin mezi Itálií a Irskem. Ve čtvrtek začne jeho odstraňování a v pátek dojde na instalaci nového trávníku, který bude přivezen z Nizozemska.

UEFA v prohlášení uvedla, že menší opravou projde trávník také v Marseille, kde se bude hrát čtvrtfinále a semifinále, a také na Stade de France v Paříži, kde je v plánu osmifinále, čtvrtfinále i finále 10. července.

Problémy s travnatými plochami na Euru způsobuje nezvykle deštivé počasí. Na podmáčeném terénu se trávník vytrhává více než obvykle.

Ke kompletní výměně trávníku došlo při Euru už v roce 2008, kdy se měnil povrch tři dny před čtvrtfinále na stadionu v Basileji. Tehdy to bylo považováno za velký risk, ale obavy z problémů se nenaplnily.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..