Rubriky:

ME 2016

Irsko dostalo víc, než si zasloužilo, řekl Conte po prohře Itálie

23. června 2016 10:25 - Lille

Fotbalisté Itálie na mistrovství Evropy uzavřeli základní skupinu porážkou 0:1 s Irskem, které podle trenéra Azzurri Antonia Conteho dostalo víc, než si zasloužilo. Budoucí kouč Chelsea také upozornil na obrovskou kvalitu osmifinálového soupeře Španělska.

 

Gonzalo Fuentes, Reuters

"Gratuluji Irům, hráli každý svůj životní zápas a byli odměněni. I když trochu víc, než si zasloužili," řekl Conte po středečním duelu v Lille, který rozhodl až v 85. minutě Robbie Brady.

"Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát, remíza by byla spravedlivější vzhledem k šancím na obou stranách. Byli jsme potrestáni ve chvíli, kdy jsme měli převahu," doplnil šestačtyřicetiletý trenér.

Italové měli po výhrách nad Belgií (2:0) a Švédskem (1:0) jisté vítězství ve skupině E a už před zápasem s Irskem věděli, že v osmifinále je čeká repríza finále minulého Eura se Španělskem. Conte proto šetřil většinu opor včetně brankářské jedničky Gianluigiho Buffona.

I Belgie byla na papíře silnější, říká Conte

"Měli jsme zajištěný postup, takže jsem využil možnost udělat několik změn a nechat odpočinout hráče, kteří vydali hodně sil. Přes všechno jsem viděl tým, který měl silné i slabé stránky, ale chtěl bojovat až do konce," uvedl Conte.

V pondělí jeho svěřenci vyzvou obhájce Španělsko, jemuž ve finále před čtyřmi lety podlehli jasně 0:4. "Nesmíme se nechat unést a musíme hrát stejně jako proti Belgii, která byla také silnější na papíře. Ale tenhle los je opravdu divný. Vyhrajete skupinu a jdete na Španělsko, vítěze čeká Německo a pak Francie. Je to dost problematická cesta do finále," upozornil bývalý reprezentační záložník.

O osmifinálovém soupeři se s novináři detailněji bavit nechtěl. "Co musím říkat o Španělsku? Chcete ode mě slyšet, že jsou to zoufalci? Čeká nás jeden z nejlepších týmu světa. Konec diskuse. Jinak bych byl jako z měsíce, kdybych říkal, že nám budou dělat jenom sparingpartnery," prohlásil Conte.

ČTK

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..