Rubriky:

ME 2016

Zapomeňte na Bosáka nebo Vláška. Islandský komentátor ME vás dostane

23. června 2016 12:03 - Paříž

Historická chvíle pro islandský fotbal, jakou je postup do osmifinále evropského šampionátu, byla náležitě ohodnocena tamním komentátorem. Jestli jste zvyklí na klasiku v podání České televize a nesledujete ani horkokrevné Jihoameričany, budete se divit. Zatímco v českém případě nebylo na turnaji co slavit, Seveřan se samou radostí za mikrofonem málem rozkřičel i rozbrečel.

ČTK/AP

Podobná euforie vládla v tuzemské televizi snad jen při vítězném tažení hokejistů na OH v Naganu, ale to už je osmnáct let nazpět...

Aktuální fotbalovou pohádku píší na EURO Islanďané. V zemi gejzírů, kde žije pouze 330 tisíc lidí, je kulatý míč momentálně číslem jedna. Při středeční výhře 2:1 nad Rakouskem, kterou zařídil ve čtvrté minutě nastavení Arnor Traustason, komentátor ječel na všechny strany. Jak by ne, když se ostrovní celek probojoval mezi 16 nejlepších v Evropě.

Ten trpaslík, o kterém slavný Cristiano Ronaldo po vzájemném měření sil (1:1) ve skupině prohlásil: „Bránili, bránili, jen bránili. Měli velké štěstí. S takovým výkonem na ME nic nedokážou."

Island si to v pondělí rozdá o postup do čtvrtfinále ME v pikantním duelu s Anglií. Tou dobou už mohou být Portugalci venku, pokud v sobotu nevyřadí rozjeté Chorvaty...

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..