Rubriky:

ME 2016

Je to smutné, ale i tak jsem si to užil, řekl končící Ibrahimovic

23. června 2016 13:00 - Paříž

Fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic si představovat jiný konec v reprezentaci. Na mistrovství Evropy ve Francii nedal ani jeden gól a se Švédskem skončil už v základní skupině. Čtyřiatřicetiletý fotbalista si však i přesto poslední vystoupení v národním týmu užil.

 

Yves Herman, Reuters

"Je to smutné, je to zklamání, ale i tak jsem si to užil," řekl Ibrahimovic novinářům po středeční prohře 0:1 s Belgií. "Zahráli jsme si na Euru a mohli jsme reprezentovat Švédsko. Na národní tým budu mít vždycky jen ty nejlepší vzpomínky," dodala hvězda, která bude v příští sezóně v největší pravděpodobností oblékat dres Manchesteru United.

Ibrahimovic odehrál za Švédsko celkem 116 zápasů a s 62 góly je nejlepším střelcem reprezentace v historii. "Doufám, že se nám po Zlatanově odchodu podaří najít jiného skvělého hráče. Ale obávám se, že v tak malé zemi, jako je Švédsko, se to nepovede," uvedl trenér Erik Hamrén.

Končí také Isaksson a Källström

"On je totiž výjimečný a jedinečný," prohlásil švédský kouč. "A to samé platí pro brankáře Adrease Isakssona a záložníka Kima Källströma. Oba také hráli za reprezentaci dlouho a dobře a teď v týmu končí," dodal.

Trenérovi Belgie Marcu Wilmotsovi zase Ibrahimovicovo loučení připomnělo vlastní konec v národním týmu po mistrovství světa v roce 2002. "Rozloučit se bylo těžké," uvedl. "Pro Švédsko toho udělal hrozně moc. Proto jsem řekl bravo a popřál mu hodně štěstí do budoucnosti," prohlásil.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..