Španělsko je naším strašákem, mírní Chiellini naděje Itálie na ME

24. června 2016 18:23 - Paříž

Obránce Giorgio Chiellini před pondělním osmifinále mistrovství Evropy se Španělskem v mírní naděje italských fanoušků. Podle jednatřicetiletého fotbalisty jsou obhájci titulu pro výběr trenéra Antonia Conteho velkým strašákem.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Itálie nad Španělskem už pět zápasů za sebou nevyhrála. Před čtyřmi roky s ním ve skupině na ME remizovala 1:1 a ve finále poté prohrála 0:4. Na šampionátu v roce 2008 s ním pro změnu ve čtvrtfinále uhrála bezbrankovou remízu a poté vypadla na penalty.

"Španělsko je naším strašákem od roku 2008, kdy začali všechno vyhrávat. Tehdy ve Vídni to byl vyrovnaný zápas, bylo málo šancí a v pondělí to bude stejné," citovala agentura Reuters Chiellinho. K finálovému debaklu před čtyřmi lety pak uvedl: "To byl jediný zápas, kdy to nebyl boj."

"Podle mě je škoda, že se potkáme už v osmifinále. Ale tak to chodí, některé zápasy jsou náročnější, některé ne," přidal Chiellini. "Na zápas se chystáme do posledního detailu. Je to pořád stejné, ať už jde o Maltu nebo Španělsko," prohlásil stoper Juventusu.

Itálie postoupila do osmifinále z prvního místa ve skupině před Belgií, Irskem a Švédskem, přestože před turnajem jí fanoušci nevěřili. "Teď každý říká, že věří v úspěch. Ale na začátku nám nikdo nevěřil. Fanoušci už sní o titulu a je skvělé, že jsme jim k tomu dali šanci, ale pořád musíme být opatrní a zůstat na zemi," uvedl.

ČTK

Kdo z osmifinále Itálie - Španělsko postoupí do čtvrtfinále?


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: