Nemyslete si, že jste zdolali horu, vyčítal trenér opožděným islandským fotbalistům

30. června 2016 10:23 - Annecy

Fotbalisté Islandu se pondělním vítězstvím 2:1 v osmifinále nad Anglií postarali o obrovské překvapení, teď by rádi nečekanou cestu evropským šampionátem ve Francii dotáhli až do vítězného konce. Inspirovat se chtějí Leicesterem, který na jaře senzačně vyhrál anglickou ligu.

 

Eric Gaillard, Reuters

"Chtěl bych, aby to skončilo tak, jako to skončilo s Leicesterem. Myslím, že v obou mužstvech je stejný týmový duch. Oni se snažili využívat svých silných stránek, my také. Jsme ochotni pracovat jeden za druhého," řekl jeden z dvojice islandských trenérů Heimir Hallgrímsson.

Před nedělním čtvrtfinále s domácí Francií je ostrovní celek ze severu Evropy ve stejné pozici jako proti Anglii. "Všechen tlak byl na Anglii. Trochu se nám vysmívali před zápasem, ale my jsme neměli co ztratit. Když jdete do zápasu v tomhle rozpoložení, můžete předvést svoje maximum. A stejné to bude s Francií," uvedl Hallgrímsson.

"Nebudeme pod tlakem celého fotbalového světa, že musíme vyhrát. Chceme vyhrát, ale není to nezbytně nutné. To je pro nás veliká výhoda," doplnil islandský kouč.

Euforie po vítězství nad Anglií měla krátký vliv na kázeň některých hráčů, kteří o den později nedorazili včas na týmovou večeři. "Bylo to trochu nedbalé. Řekl jsem hráčům, aby si nemysleli, že zdolali horu, když porazili Anglii. Na hřišti i mimo něj musí být stoprocentní profesionálové. Dvacetiminutové zpoždění se nedá tolerovat," doplnil druhý z islandských trenérů Švéd Lars Lagerback.

ČTK

Podaří se Islanďanům po Anglii zaskočit také Francii?


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: