ME 2016

Přehlížený belgický pes v kleci se zlobil. Angažmá v Chelsea ho nemine! Vyrazí i proti Walesu?

1. července 2016 13:57 - Lille

Ve skupině ME si ani nekopl, poté nastal obrat. V osmifinále s Maďarskem (4:0) Michy Batshuayi dal druhý gól Belgičanů, ve čtvrtek pak přišla zpráva, že je blízko přestupu do Chelsea. Vedení Blues na stůl položí 40 miliónů eur (1,1 miliardy korun).

Petr David Josek, ČTK/AP

Dvaadvacetiletý útočník oslovil zástupce Blues během uplynulé sezóny, v níž za Marseille nastřílel 17 gólů ve francouzské lize. Na ME přišla jeho šance až v osmifinále, do té doby ho kouč Wilmots přehlížel. Na trávník vběhl patnáct minut před koncem, trefil se za dvě minuty.

„Byl jsem jako pes, který byl vypuštěn z klece. Měl jsem velkou touhu konečně si na velkém turnaji zahrát," řekl Batshuayi. V pátek večer se může objevit na hrací ploše znovu ve čtvrtfinále s Walesem.

Vstup do reprezentace měl před časem impozantní: trefil se hned v premiéře (v březnu 2015 v kvalifikaci proti Kypru). A ve druhém startu na podzim přispěl brankou k výhře nad Itálií v přípravě. Jeho pozici to ale nezměnilo, pro Wilmotse je až čtvrtou variantou za Lukakem, Bentekem a Origim.

Přehlížený Batshuayi také neskrýval zlobu, když dal kouč na úvod ME s Itálií za stavu 0:1 přednost Origimu. „Nechápal jsem to. Potřebovali jsme vyrovnat a trenér mě nevyužil," uvedl Batshuayi. Bilance mu dává za pravdu: v šesti zápasech za národní tým dal tři góly, Origi na stejný počet potřeboval 21 utkání.