UEFA odsouhlasila změněný formát evropské kvalifikace o MS 2022

18. června 2020 14:19 - Nyon

Evropské fotbalové reprezentace se o postup na fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru utkají v deseti skupinách po pěti až šesti účastnících. Ve čtvrtek to schválil výkonný výbor Evropské fotbalové unie UEFA. Formát ještě musí odsouhlasit Mezinárodní fotbalová federace FIFA.

 

John Sibley, Reuters

Do pětičlenných skupin budou nasazeny čtyři celky, které se probojují do finále Ligy národů 2021. Na světový šampionát, který Katar bude hostit na přelomu listopadu a prosince 2022, postoupí přímo z evropské části kvalifikace vítězové skupin. Týmy z druhých míst a dvojice z Ligy národů 2020/21 vytvoří tři čtveřice, v nichž se vyřazovacím způsobem na jeden zápas rozhodne o třech zbylých evropských účastnících závěrečného turnaje. Kdy a kde se uskuteční rozlosování skupin, zatím není jasné.

V kvalifikaci MS 2018 hrály evropské týmy v devíti skupinách. Vítězové postoupili přímo, osm nejlepších celků z druhých míst hrálo play off.

Reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek se raduje z vítězné trefy proti Anglii.

Vlastimil Vacek, Právo

Výkonný výbor UEFA dnes také v důsledku pandemie koronaviru rozhodl o mírném uvolnění finančních pravidel pro kluby. UEFA oznámila, že se vyhodnocení finančního roku 2020 odloží na následující rok. Zmírnění opatření má klubům poskytnout více času na vyčíslení a zohlednění neočekávaného poklesu příjmů. Kluby tak dostanou příležitost vyvážit negativní dopady pandemie.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..