Fotbalisté Belgie a Walesu budou hrát v kvalifikaci proti Bělorusku v Kazani

1. srpna 2021 02:42 - Nyon

Fotbalisté Belgie a Walesu odehrají zářijové venkovní zápasy kvalifikace o mistrovství světa proti Bělorusku na neutrální půdě v ruské Kazani. V souvislosti se sankcemi týkající se letecké dopravy uvalené na Bělorusko o tom informovala Evropská fotbalová unie (UEFA).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Místo plánované metropole Minsku se v Kazani představí 5. září Wales a o tři dny později Belgie, která vede tabulku skupiny. Čeští fotbalisté mají hrát v Bělorusku 11. října.

Evropská unie omezila přelety nad Běloruskem v reakci na květnové vynucené přistání zahraničního civilního letu na minském letišti. Běloruské úřady tehdy uvěznily opozičního novináře Ramana Prataseviče, který byl na palubě, a jeho přítelkyni.

Běloruské kluby hrály v červenci domácí duely v evropských pohárech v Srbsku a Arménii. Týkalo se to i Viktorie Plzeň, která na odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy proti Dynamu Brest cestovala do Jerevanu.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..