Bojovali jsme za správnou věc, ohradil se kamerunský kapitán Eto'o proti kritice za stávku kvůli penězům

13. června 2014 18:22 - Sao Paulo

Kapitán kamerunské reprezentace Samuel Eto'o se ohradil proti kritice, že před odletem na mistrovství světa zorganizoval stávku kvůli bonusům. Třiatřicetiletý fotbalista Chelsea v otevřeném dopise uvedl, že pouze bojoval za práva spoluhráčů z národního týmu.

 

Rodrigo Abd, ČTK/AP

Spor kvůli finančním odměnám se v kamerunském týmu rozhořel minulý týden. Hráči nejprve odmítli jednat s předsedou vlády Philemonem Yangem a v neděli dokonce odmítli odcestovat do Brazílie. Nakonec však fotbalisté dostali na hlavu o 5,8 miliónu kamerunských franků (zhruba 250 tisíc korun) víc oproti původním 50 miliónům a reprezentace odletěla s denním zpožděním na šampionát.

"Bojoval jsem za správnou věc: za právo spoluhráčů na bonusy, aby mohli na sto procent bojovat za svou vlast," citovala Eto'ův dopis agentura Reuters. "Udělali jsme pár kroků vedle, to je jasné. Ale vše dobře dopadlo a doufáme, že ti, koho náš postoj urazil, nám odpustí," dodal.

Eto'o byl přesto v médiích označen za vlastizrádce, možná proto, že do podobné situace se nedostal poprvé. Před třemi lety musel Kamerun zrušit vyprodaný přípravný zápas s Alžírskem, protože hráči kvůli sporu kolem bonusů odmítli nastoupit. Útočník Chelsea byl tehdy na osm měsíců vyloučen z reprezentace.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..