Rána pro Švýcary. Von Bergen si kvůli zlomenině na MS už nezahraje

21. června 2014 14:48 - Salvador

Fotbalový obránce Steve Von Bergen si na světovém šampionátu v Brazílii už nezahraje. Švýcarský stoper utrpěl po pátečním střetu s francouzským útočníkem Olivierem Giroudem zlomeninu levého očního důlku a čeká ho návrat do vlasti. Informoval o tom v sobotu server 20 minuten.

 

Fabrizio Bensch, Reuters

Von Bergen si proti Francii zahrál jen šest minut. Giroud jej zasáhl vysokou nohou do obličeje a s krvácejícím šrámem pod levým okem musel jednatřicetiletý obránce nuceně střídat.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Zadák Neuchatelu si poté v kabině stěžoval lékaři na velké bolesti hlavy. Zamířil tedy do salvadorské nemocnice na vyšetření, které odhalilo zlomeninu očního důlku.

Zkušený bek opustí v nejbliží době dějiště světového šampionátu a odcestuje do Švýcarska, kde se podrobí speciálnímu zákroku.

Švýcaři jsou i přes páteční debakl s Francií (2:5) nadále ve hře o postup do osmifinále. Jejich posledním soupeřem ve skupině E bude ve středu 25. června Honduras. Kdo Von Bergena v sestavě nahradí, zatím kouč Ottmar Hitfeld nerozhodl. Naskočit může znovu Philippe Senderos, nebo třeba opora Basileje Fabian Schär.

jsv, Sport.cz

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..