MS 2014

Origi(nální) faux pas. Belgická královna omylem pogratulovala ke gólu Lukakovi

24. června 2014 15:22 - Rio de Janeiro

I monarchové jsou jenom lidé, čas od času se i oni dopustí faux pas. Jeden takový úsměvný přehmat se povedl belgické královně Mathilde, která si spletla reprezentační útočníky Romela Lukaka a Divocka Origiho a po nedělním vítězství 1:0 nad Ruskem omylem gratulovala prvnímu jmenovanému ke vstřelenému gólu.

Yves Herman, Reuters

Dosud málo známý Origi vystřídal Lukaka v 57. minutě zápasu s Ruskem a dvě minuty před koncem dal rozhodující branku. Lukaku své střídání nesl těžce, odmítl podat trenérovi Marcu Wilmotsovi ruku a naštvaně gestikuloval na lavičce. Královna mu však blahopřála.

"Bravo. Díky vaší brance jsme zvítězili," gratulovala Lukakovi při osobním setkání královského páru s belgickou reprezentací. Hráč Evertonu ji opravil a s úsměvem ukázal na pravého střelce vítězné trefy. "No, každopádně jste hrál velmi dobře," odvětila.

Královna se pak za své pochybení omluvila. Lukaku ji prý překvapil ostříhanými vlasy.