Brazilští fanoušci během osmifinále MS dostávali infarkty. V Kolumbii zemřelo při oslavách už 12 lidí

29. června 2014 09:13 - Belo Horizonte
(Aktualizováno: 29. června 2014 10:59)

Hned čtyři fanoušci domácího výběru zkolabovali přímo na stadiónu, kde se odehrával nervy drásající souboj s dalšími Jihoameričany z Chile. Neymar a spol. sice dokázali urvat očekávaný postup do čtvrtfinále turnaje, ale přepjatá nervová soustava stála život jednoho z vášnivých příznivců borců ve žlutých dresech. Dramatický duel, který rozhodly až penalty, navíc pokořil rekord sociální sítě Twitter v počtu zpráv za minutu během přímého přenosu sportovního utkání.

 

Jorge Silva, Reuters

Sobotní osmifinále mistrovství světa mezi fotbalisty Brazílie a Chile bylo natolik napínavé, že hned čtyři fanoušci na stadiónu Mineirao dostali infarkt. Podle místních médií však žádný nebyl smrtelný. To se však nepoštěstilo devětašedesátiletému Brazilci, který sledoval zápas v nedalekém baru a následkům infarktu podlehl.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Domácí Brazílie sice vedla, ale Chile rychle srovnalo a po zbytek zápasu se střídaly šance na obou stranách. Chile dokonce nastřelilo v prodloužení břevno. Nakonec se rozhodovalo při penaltovém rozstřelu, v němž selhali tři Chilané oproti dvěma Brazilcům a domácí Kanárci tak slavili postup do čtvrtfinále.

Čtyři fanoušci však v tu dobu byli v péči lékařů kvůli infarktu a následně byli převezeni do nemocnice. Tam záchranná služba dopravila i fanouška z baru, který však boj o život prohrál.

Celkem bylo na stadiónu v Belo Horizonte ošetřeno okolo 100 lidí.

První osmifinále zlomilo rekord na sociální síti

Duel mezi Brazílií a Chile se do historie ovšem nezapsal jen z negativního hlediska. Sobotní osmifinále fotbalového mistrovství světa totiž pokořilo rekord sociální sítě Twitter v počtu zpráv za minutu během přímého přenosu sportovního utkání. O vývoji penaltového rozstřelu se po celém světě objevilo 388.985 tweetů, což je o sedm tisíc více, než byl dosavadní rekord z letošního Superbowlu, finále ligy amerického fotbalu NFL.

Celkem bylo během utkání posláno přes Twitter 16,4 miliónu zpráv, což je rekord tohoto šampionátu. Při zahajovacím utkání Brazílie s Chorvatskem to bylo 12,2 miliónu. V tomto směru však fotbalové mistrovství ještě Super Bowl nepřekonalo. Během něj lidé poslali 24,9 miliónu tweetů, ovšem i proto, že se jedná o téměř hodinu delší událost.

V Kolumbii přišel o život při oslavách po fotbale další člověk

Další oběť přineslo úspěšné tažení kolumbijských fotbalistů světovým šampionátem v Brazílii. Při oslavách osmifinálového vítězství nad Uruguayí (2:0) zemřela v Bogotě v sobotu večer pětadvacetiletá žena, kterou zasáhla zbloudilá kulka.

O život v Kolumbii při veselí vyvolaném úspěchy fotbalistů na MS přišlo už nejméně dvanáct lidí. Starostové měst proto nedávno vydali zákaz prodeje alkoholu, který je často s násilnými činy spojen. Těch se při oslavách od začátku MS v Kolumbii odehrálo už kolem 14 tisíc.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: MS 2014

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..