Šampionát v Brazílii přinesl již miliardu interakcí na Facebooku

30. června 2014 15:06 - Sao Paulo

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii je jedním z nejdiskutovanějších témat v historii sociální sítě Facebook. Podle dat získaných agenturou Reuters se dosud šampionátu týkala miliarda příspěvků, komentářů a "lajků".

 

Sergio Perez, Reuters

Mezi 12. a 29. červnem se konverzace o šampionátu na Facebooku zúčastnilo 220 miliónů lidí. Vzhledem k tomu, že mistrovství světa skončí až 13. července, je pravděpodobné, že by turnaj mohl nastavit nový rekord jakožto největší událost sociálních médií.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

"Lidé vedou konverzace o tom, co sledují, v nevídaném rozsahu," uvedl Nick Grudin, ředitel partnerské spolupráce společnosti. "Kromě sdílení a spojení s přáteli jsou propojeni v reálném čase s médii a hlasy veřejnosti, které je nejvíce zajímají."

První týden fotbalového světového šampionátu přinesl na Facebooku 459 miliónů interakcí, tedy více než letošní finálový zápas NFL v americkém fotbale, zimní olympijské hry v Soči a udělování Oscarů dohromady.

Miliardová hranice byla překonána poté, co začala vyřazovací část MS. Sobotní osmifinálové utkání mezi domácí Brazílií a Chile přineslo 75 miliónů interakcí.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..