Bláznivé tetování. Chilan Pinilla má na zádech svou střelu do břevna brazilské brány

Chilský útočník Mauricio Pinilla mohl být národním hrdinou, jenže v osmifinále s Brazílií za stavu 1:1 trefil v poslední minutě prodloužení břevno. Domácí fotbalisté nakonec v penaltovém rozstřelu zvítězili v poměru 3:2 a postoupili na úkor Chilanů dál. Pinilla, který přišel na hřiště v 87. minutě, si alespoň nechal klíčový moment zvěčnit na záda.

Mauricio Pinilla si nechal vytetovat na záda zřejmě nejsmolnější moment své kariéry.

Pod míčem odrážejícím se od břevna má navíc vytetován nápis „centimetr od slávy".

„To břevno pro nás byla těžká rána, protože jsme byli velmi blízko postupu. Kdyby to byl gól, byl by to historický okamžik pro naši zemi. Rozhodně se ale nemáme za co stydět. Ovšem morální vítězství se nepočítá," litoval chilský trenér Jorge Sampaoli.

Smolný zápas pro Pinillu vyvrcholil při pokutových kopech. Chilský forvard byl jedním ze tří hráčů svého týmu, kteří nedokázali překonat brankáře Césara.