Rubriky:

MS 2018

Rekord! Na MS v Rusku padl gól zatím ve všech zápasech

23. června 2018 17:07 - Moskva

Střelec první trefy dnešního utkání na mistrovství světa mezi fotbalisty Belgie a Tuniska útočník Eden Hazard se postaral o zápis do historických tabulek. I v 27. zápase probíhajícího turnaje v Rusku totiž padl gól a nedošlo k bezbrankové remíze, což se stalo na šampionátech vůbec poprvé.

 

Carl Recine, Reuters

Dosavadní rekord drželo mistrovství světa z roku 1954. Na závěrečném turnaji se odehrálo 26 utkání a ani v jediném se nezrodila bezgólová remíza. Historický milník na nynějším šampionátu v Rusku v pátek večer vyrovnal zápas Srbska se Švýcarskem (1:2) a v sobotu  jej překonal belgický útočník Hazard, který v šesté minutě proměnil penaltu a nasměroval favorita k pohodlné výhře 5:2.

Bezbrankové remízy sice zatím diváky v Rusku netrápí, ale velmi často se museli spokojit pouze s jediným gólem. Výsledkem 1:0 totiž skončilo deset z 27 dosavadních utkání.

Na šampionátu ještě není odehrána ani polovina z 64 zápasů a rozhodčí už nařídili tolik penalt jako na celém předchozích turnaji před čtyřmi lety. K třinácti pokutovým kopů výrazně pomohla premiéra videorozhodčího, v případě zákroku na Brazilce Neymara však v pátek došlo i ke zrušení původně odpískané penalty.

Pokud bude nynější trend pokračovat, mistrovství v Rusku hravě překonaná historický rekord v počtu pokutových kopů. Maximum drží šampionáty v letech 1990, 1998 a 2002 s osmnácti penaltami.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..