Rubriky:

MS 2018

Evropa vládne. Jihoameričané vědí proč a nejsou tím překvapeni

8. července 2018 12:33 - Moskva

Na fotbalovém mistrovství světa popáté v historii bude semifinále čistě evropskou záležitostí a trenéry vyřazených jihoamerických celků to nepřekvapuje. Týmy ze starého kontinentu jsou podle nich stále takticky vyspělejší a ostatním se vzdalují.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

Posledním vyřazeným neevropským týmem na probíhajícím šampionátu v Rusku byla v pátečním čtvrtfinále Brazílie, která nepotvrdila roli hlavního favorita na zlato a vypadla po prohře 1:2 s Belgií.

"S evropskými týmy jsme hodně hráli tady na šampionátu, ale i v přípravě, kdy jsme narazili na Chorvatsko, Rakousko, Německo, Rusko či Anglii. Sice jsme většinu přípravných zápasů vyhráli, ale i v těch zápasech bylo vidět, že evropský týmy jsou takticky hodně vyspělé," řekl brazilský trenér Tite.

"Podřizují taktice i to, jak jejich fotbal vypadá. My, jihoamerické týmy, se snažíme za každé situace hrát technicky a ukázat, jak je fotbal krásná hra. A někdy na to doplácíme výsledky. Belgii jsme dvě třetiny zápasu jasně přehrávali a stejně jsme vypadli, protože soupeř byl efektivnější," uvedl Tite.

Čistě evropské boje o medaile budou na MS poprvé od roku 2006 v Německu. Předtím ani jeden jihoamerický celek nepostoupil do semifinále ještě třikrát - v letech 1934, 1966 a 1982. Pokaždé se přitom mistrovství hrálo v Evropě.

"Je to prostě realita z finančního i z historického hlediska. Evropské celky jsou silnější a stále takticky vyspělejší. A mám obavy, že se rozdíl bude stále zvětšovat," řekl po vyřazení ve čtvrtfinále od Francie uruguayský trenér Oscar Tabárez.

Naprostou evropskou dominanci dokládá i pohled na soupisky všech účastníků turnaje v Rusku. Z celkových 736 hráčů jich hned 544 hraje v Evropě, což je 74 procent.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..