Rubriky:

MS 2018

Návrat ke kostkám. Chorvaté ve finále MS obléknou tradiční dresy

13. července 2018 17:10 - Moskva
(Aktualizováno: 13. července 2018 19:11)

Fotbalisté Chorvatska v nedělním finále mistrovství světa na moskevském stadionu Lužniki nastoupí v tradičních červenobíle kostkovaných dresech, jejich soupeř Francie pak v modrých. Informovala o tom světová fotbalová federace FIFA.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

Červenobílý vzor je chorvatským tradičním znakem a po postupu do finále dokonce v kostkovaných dresech zasedala tamní vláda. Výběr trenéra Zlatka Daliče v nich však na šampionátu v Rusku nastoupil jen jednou - v úvodním utkání základní skupiny s Nigérií. Ve zbývajících duelech hrál v modročerné kombinaci.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10160710951670644

I další zpráva z MS souvisí s oblečením Chorvatů.  Musejí zaplatit pokutu, kterou jim udělila Mezinárodní fotbalová federace FIFA, a to ve výši 50 tisíc švýcarských franků (asi 1,1 miliónu korun).

Platit má i Švédsko za to, že jejich hráči na mistrovství světa nosili neschválené štulpny. Švédsko už jednou za stejný prohřešek bylo na šampionátu pokutováno částkou ještě o 20 tisíc vyšší.

Tehdy se provinilo více hráčů Švédska, ve čtvrtfinále s Anglií se jednalo o prohřešek jediného hráče. Také na chorvatské straně se dopustil přehmatu jeden hráč v semifinále s Anglií. FIFA vyzvala chorvatský tým, aby se podobný prohřešek neopakoval ve finále.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..