Tvrďák i vtipálek, takový je Jarolím podle Necida, který se vrhl na thajský box

4. září 2016 09:30 - Praha

Nová éra pod novým koučem. Fotbalisté, kteří už pod Karlem Jarolímem hráli, jsou potěšeni, že reprezentaci převzal právě on. „Vybavují se mi roky s ním ve Slavii. Já jsem přišel do áčka, on si mě vytáhl a spolupracovali jsme dva a půl roku. Rád na to vzpomínám a věřím, že na spolupráci navážeme. Že budeme mít úspěchy jako ve Slavii,“ doufá útočník Tomáš Necid.

Sport.cz

Zná nového kouče víc než detailně. „Ví, co chce. Je tvrdý a i na tréninku dokáže hráče dostat pod tlak, aby se soustředili na každý balón. Umí také situaci odlehčit a být vtipný. Ale odsud potud, aby toho nebylo zase moc," usmívá se Tomáš Necid.

Jarolím deklaroval sázku na útočný fotbal. V prvním zápase pod jeho vedením národní tým porazil Arménii 3:0.

„Trenér zůstal stejný. Jak přišel, nastavil všechny věci, které jsem znal ze Slavie. Chce hrát rychlý kombinační fotbal dopředu. Já takový styl vítám a věřím, že nám pomůže k postupu," doufá Necid před nedělním úvodním zápasem kvalifikace mistrovství světa proti Severnímu Irsku.

Díky boxu zpátky do Ruska...?

Útočník tureckého Bursasporu se cítí v náramné kondici. Aby zesílil, v létě se připravoval s trenérem thajského boxu Martinem Míčou.

„Napadlo mě to samotného, protože můj agent Jirka Müller k boxerskému trenérovi chodil. Šel jsem to taky zkusit, trénink mě začal bavit a pak jsem chodil třeba každý den."

Věří, že zpestření přípravy mu hodně pomohlo. „Chodili jsme na Letnou na schody, k němu do fitka. Byl to jiný pohyb, než mají fotbalisti. Bolely mě svaly, o kterých jsem vůbec nevěděl, že je v těle mám," směje se sedmadvacetiletý útočník.

Kvalifikace mistrovství světa je pro něj výzvou i vzhledem k tomu, že se šampionát uskuteční v Rusku. A Tomáš dříve působil v CSKA Moskva. „Strávil jsem v Rusku pět let, motivace podívat se tam zpátky a zahrát si tam je velká. Na EURO jsem byl dvakrát, svět jsem ještě nikdy nehrál. Je to veliká motivace," ujišťuje Necid.

dos, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: