Rubriky:

MS 2018

Dva góly dobré, ale mohl jsem dát hattrick, lituje střelec Krmenčík

9. října 2017 07:38 - Plzeň

Plzeňský kanonýr Michael Krmenčík má ve fotbalové reprezentaci velmi dobrou bilanci. V deseti zápasech vstřelil šest branek, z toho dvě v nedělním kvalifikačním duelu se San Marinem (5:0) doma v Plzni. A to dres národního týmu oblékl čtyřiadvacetiletý útočník poprvé loni v listopadu v utkání s Norskem...

Sport.cz

Dva góly na domácím stadiónu. Splněné přání, s nímž jste do utkání se San Marinem šel?

Řekl bych, že ano. Doma v Plzni se ode mne nějaký gól čekal. Dal jsem dva, takže mohu být spokojený. Samozřejmě i se třemi body a koeficientem, který jsme si vylepšili i z pohledu Ligy národů, která bude předcházet kvalifikaci o EURO 2020.

Ale mohl jste dát hattrick...

Máte pravdu. Vláďa Darida mi výborně připravil šanci, škoda. Zahozená příležitost trochu mrzí. Trefil jsem to jako... jako nějaký žák.

Jak vnímáte přerod do role klíčového reprezentačního útočníka, když jste vlastně před necelým rokem v áčku debutoval?

Útočník je hodnocený podle toho, kolik dá gólů. A já jich chci dávat co nejvíc. Takže mě bilance šesti branek v deseti zápasech hřeje, ale vím, že jich mohlo být ještě víc. Nic nekončí, musím makat dál.

Jaké vám první rok dal zkušenosti?

Vím, jak se mám lépe na hřišti pohybovat, kam se postavit. Pracuje na tom se mnou i Pavel Vrba, náš kouč ve Viktorii. Snažím se zlepšovat i já sám. Cítím, že jsem o něco lepší než před rokem, ale tohle si do hlavy neukládám, pořád mám co zlepšovat.

Byl zápas se San Marinem lepší přípravou, než kdybyste jen trénoval?

Rozhodně ano, ale bylo to podobné, jako když hrajeme s Viktorií proti nějakému třetiligovému nebo druholigovému týmu na hlavním hřišti. San Marino bych srovnal s naší druhou ligou.

Jenže gólů mohlo být v jeho síti víc, než pět...

To je fakt, šancí jsme měli dost. Za pět gólů jsem ale rád.

Na Němce ale máte asi větší koncentraci než na San Marino, nebo ne?

Úplně stejnou. Já se opravdu koncentruji na každý zápas stejně, ať je s kýmkoliv. Do každého zápasu jdu po hlavě.

Nemrzí vás, že přišlo jen něco přes pět a půl tisíce diváků?

Bylo to znát, na Viktorku chodí dvakrát tolik lidí. Nevím, proč české fanoušky národní mužstvo netáhne. Alespoň že jsme se s nevydařenou kvalifikací rozloučili se ctí.

Berete jako pozitivum, že zahajujete vlastně novou éru?

Je to tak, ale mužstvo je nové a musíte nám dát nějaký čas se sehrát. Myslím si, že vypadá docela dobře. I kouč Jarolím zkouší hráče, kteří by si mohli na hřišti sednout. Jsme na začátku, ale podle mě se lepšíme a konec příští kvalifikace o mistrovství Evropy 2020 bude dobrý. Chápu, že český fanoušek je hodně netrpělivý. Nejsme jako generace Pavla Nedvěda a Honzy Kollera, ale věřím, že i takové úspěchy zase přijdou. Musíme ovšem pořád hodně pracovat.

Byl pro vás San Marino i střeleckou rozcvičkou před nedělním duelem na Letné se Spartou?

Já bych řekl, že jo (smích).

Gratuloval vám trenér Vrba ke gólům?

Negratuloval, jen vedoucí mužstva pan Jedlička mně a Honzovi Kopicovi řekl, že se máme hlásit v pondělí v půl desáté na tréninku (úsměv).

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Souhlasíte s reprezentačním útočníkem Krmenčíkem, že San Marino mělo kvalitu srovnatelou s týmy z FNL?

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..