Rubriky:

MS 2018

Vyloučení z OH podle FIFA neovlivní přípravy Ruska na MS

6. prosince 2017 09:22 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace FIFA začala po vyloučení Ruska z olympijských her v Pchjongčchangu vyšetřovat možné zapletení ruského fotbalu do státem organizovaného dopingu. Přípravy Ruska na mistrovství světa, které bude hostit v příštím roce, by to však ovlivnit nemělo.

 

Grigory Dukor, Reuters

Mezinárodní olympijský výbor v úterý za účast v aféře potrestal ruského vicepremiéra, bývalého ministra sportu a šéfa fotbalového svazu Vitalije Mutka doživotním zákazem. Mutko je navíc předsedou organizačního výboru červnového mistrovství světa.

"Rozhodnutí nemá žádný vliv na přípravy Ruska na šampionát," citovala prohlášení FIFA agentura AP. Mutko jakékoliv obvinění ze státem organizovaného dopingu vehementně odmítá.

FIFA přesto začala prověřovat možné zapletení fotbalu do skandálu. "Pokud bychom zjistili, že došlo k disciplinárním nebo etickým prohřeškům, tak se jimi budou zabývat příslušné komise," uvedla federace, která v březnu zabránila Mutkovi znovu kandidovat do výkonného výboru FIFA. Důvodem byl konflikt zájmů vzhledem k jeho působení ve vládě.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..