Rubriky:

MS 2018

Potvrzeno! MS bude bez Královce i sudích z Británie, pískat bude uzbecký rekordman

29. března 2018 18:59 - Curych

To tu nebylo osmdesát let. Na fotbalovém mistrovství světa v Rusku bude poprvé od roku 1938 chybět rozhodčí z Británie. Svého zástupce nebude mít na světovém šampionátu ani český fotbal, elitní sudí Pavel Královec se nevešel už mezi deset nominovaných rozhodčích z Evropy, které FIFA oznámila už loni. Světová federace potvrdila jména 36 hlavních rozhodčích a jejich 63 asistentů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Historickou událostí je absence arbitra z Anglie. To se naposledy stalo v roce 1938, od dalšího šampionátu v roku 1950 měla kolébka fotbalu vždy na vrcholné světové akci alespoň jednoho zástupce. V širší nominaci rozhodčích připadajících v úvahu pro MS v Rusku byl za Anglii Mark Clattenburg, jenž se ale kariéry vzdal loni v únoru, když odešel šéfovat sudím do Saúdské Arábie.

V konečném seznamu rozhodčích jsou zástupci pouze čtyř z osmi zemí, jejichž národní ligy využívají systém videorozhodčích schválený FIFA, který bude mít na letošním MS premiéru. Své sudí bude mít na šampionátu Německo, Itálie, Polsko a USA, naopak chybět budou arbitři z Austrálie, Belgie, Portugalska a Korejské republiky.

FIFA při schválení videorozhodčích pro mistrovství světa v Rusku slíbila, že arbitři budou na využívání systému VAR plně vycvičeni.

Mezi hlavními rozhodčími vybranými pro šampionát, jenž se bude hrát v červnu a červenci, nechybí Uzbek Ravšan Irmatov. Čtyřicetiletý rodák z Taškentu je s devíti odřízenými zápasy z let 2010 a 2014 rekordmanem MS a svou bilanci bude moci letos v létě ještě rozšířit.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..