Rubriky:

MS 2018

Fotbalisté Panamy budou na MS hrát i pro zastřeleného spoluhráče

8. června 2018 11:10 - Colón

Fotbalisté Panamy budou na mistrovství světa v Rusku nastupovat i se vzpomínkami na zastřeleného spoluhráče. Amílcara Henríqueze, jenž ještě zasáhl do kvalifikace, loni v Colónu zavraždili neznámí útočníci, kteří na třiatřicetiletého záložníka vypálili několik ran z projíždějícího automobilu.

 

Terje Pedersen, ČTK/AP

"Chybí nám a pořád to bolí. Často jsme měli odlišné názory, ale Amílcar byl přitom jedním z hráčů, kteří se zasloužili o to, že mohu u týmu Panamy pracovat," řekl agentuře AP trenér Hernán Gómez, jehož vzpomínka na Henríqueze dojala k slzám.

Henríquez byl dlouholetým členem reprezentace, za kterou odehrál 75 zápasů. Nastoupil i v kvalifikaci MS 2018, z níž se nakonec panamský tým poprvé v historii probojoval na závěrečný turnaj. "Hrát na mistrovství světa byl jeho sen. Říkával mi: dá-li bůh, tak se nám to tentokrát podaří," uvedla vdova Gixiani.

Ta byla na stadionu i při říjnovém vítězství nad Kostarikou, které Panamě vyneslo historický postup. "Plakala jsem a nevěděla, jestli to jsou slzy štěstí nebo žalu," dodala.

Reprezentace Panamy se ve skupině G utká s Belgií, Anglií a Tuniskem.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..