Rubriky:

MS 2018

Na fotbalovém MS budou rasistické chování hlídat pozorovatelé

8. června 2018 11:18 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace nehodlá při nadcházejícím mistrovství světa tolerovat na stadionech jakékoliv projevy rasismu či diskriminace. Zástupci FIFA před startem finálového turnaje v Rusku znovu připomněli, že rozhodčí budou mít právo při nevhodném chování fanoušků v hledišti ukončit zápas.

 

www.fifa.com

Na dodržování pravidel budou poprvé v historii mistrovství světa dohlížet na každém zápase speciální pozorovatelé z organizace FARE. Fanoušky obou soupeřů a neutrální diváky budou monitorovat vždy tři lidé. "Tito pozorovatelé budou znát jazyk a jsou proškoleni o odlišnostech jednotlivých kultur fanoušků," uvedla FIFA v prohlášení s tím, že systém byl odzkoušen už v kvalifikaci. V Latinské Americe například vedl k řadě trestů pro jednotlivé reprezentace.

Rozhodčí mohou v případě výtržností přerušit zápas a prostřednictvím hlasatele požádat fanoušky o zklidnění. Pokud výzva nepomůže, mohou utkání přerušit na delší dobu nebo ho předčasně ukončit.

Rusko vyhlásilo po přidělení pořadatelství MS zostřený boj s rasismem, ten je však na stadionech v zemi stále běžný. Zahraniční fotbalisté tmavé pleti jsou terčem hanlivých pokřiků, běžné jsou i urážlivé transparenty a výhrůžky. Anglický reprezentant Danny Rose proto svým příbuzným cestu na šampionát rozmluvil.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..