Francie - USA 1:1Švédsko vyšlo v přípravě na fotbalové MS podruhé gólově naprázdno

Göteborg

Fotbalisté Švédska nedokázali dát ani ve druhém přípravném zápase před mistrovstvím světa branku a s dalším účastníkem šampionátu Peru uhráli v generálce v Göteborgu remízu 0:0. Před týdnem vyšli gólově naprázdno i v duelu s Dánskem, které v Bröndby dojem napravilo výhrou 2:0 nad Mexikem. Španělé brali těsnou výhru 1:0 nad Tuniskem a Francie až chvíli před koncem zachránila remízu s USA. Navíc během duelu přišla o zraněného Girouda.

Francouz Olivier Giroud nedohrál zápas s USA kvůli tržné ráně na hlavě.

Švédský tým, v jehož dresu oslavil 100. reprezentační start s kapitánskou páskou Sebastian Larsson, měl velké problémy s rychlostí soupeře. Peruánský tým dirigoval Paolo Guerrero, který smí navzdory kokainové aféře na šampionátu startovat, ani on se na rozdíl od předchozího duelu proti Saúdské Arábii gólově neprosadil.

O výhře Dánů rozhodli Poulsen a Eriksen dvěma góly v rozmezí tří minut v polovině druhého poločasu.

Švédsko zahájí turnaj v Rusku 18. června zápasem proti Koreji, ve skupině F se pak utká ještě s Německem a Mexikem. Peru čeká na úvod skupiny C 16. června Dánsko, dalšími soupeři budou Francie a Austrálie.