Fotbalisté Španělska se před MS speciálně připravovali i na video

11. června 2018 11:37 - Madrid

Fotbalisté Španělska se v přípravě před mistrovstvím světa speciálně zaměřili i na práci videorozhodčího. Ve španělské lize totiž zatím zaveden nebyl a většina fotbalistů z výběru trenéra Julena Lopeteguiho na zásahy sudího u obrazovky není zvyklá.

 

Heino Kalis, Reuters

Světová fotbalová federace FIFA schválila využití videorozhodčího na šampionátu v Rusku v polovině března poté, co mu dala zelenou pravidlová komise IFAB. Systém VAR v různých formách funguje ve 40 světových ligách včetně české nejvyšší soutěže a používá se i v Portugalsku, které bude prvním soupeřem Španělska na mistrovství.

Španělsko začne videoasistenta používat až od příští sezony. Video do hry vstupuje v předem daných situacích - při dosažení branky a všem, co tomu předchází, včetně ofsajdů, při rozhodnutí o penaltách, červených kartách a při chybné identifikaci hráčů.

"Portugalci na to už jsou zvyklí, my ne," citovala agentura Reuters Lopeteguiho. "Takže když dojde k přerušení, na což nejsme zvyklí, tak musíme zajistit, abychom byli koncentrovaní a byli připravení na restart hry. Navíc když video někdy zafunguje pro tým dobře a jindy zase ne," dodal.

Hráčům systém práce videorozhodčího mimo jiné objasnil předseda španělských rozhodčích Carlos Velasco Carballo. "Hodně nám toho vysvětlil, takže nějaké pochybnosti zmizely. Navíc video tady prostě je, takže to musíme přijmout a nemá smysl kolem toho dělat nějaký tyjátr," prohlásil.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: