Rubriky:

MS 2018

Podle magazínu GQ mají nejhezčí dresy fotbalisté Nigérie

11. června 2018 14:38 - New York

Podle prestižního pánského magazínu Gentlemen's Quarterly (GQ) budou na mistrovství světa v Rusku hrát v nejhezčích dresech fotbalisté Nigérie. Módní časopis ocenil jejich bílozelené trikoty s bíločernými rukávy.

 

John Sibley, Reuters

"Dresy Nigérie jsou excentrické a mimo hlavní proud tím nejlepším možným způsobem. Úchvatná směs svěží zelené, bílé a černé vyvolává pocity z mátové žvýkačky. Jedinou špatnou zprávou je, že tyto dresy už jsou v Británii vyprodané," vysvětlil magazín svou volbu. Už v únoru zvolil nigerijské dresy za nejhezčí i britský deník Mirror.

Za Nigérií se v hodnocení dresů umístilo Chorvatsko před Argentinou, Peru a Brazílií. Obhájci titulu Němci jsou s dresy připomínajícími zisk zlatých medailí na MS 1990 až na 14. místě. Nejhůře naopak dopadly Senegal, Panama a také Španělsko, jehož dresy už loni vyvolaly v zemi politický skandál kvůli doplňkové modré barvě. Ta může připomínat purpurovou, která byla součástí republikánské vlajky v letech 1931-1939. Republikánskou vlajku dodnes používají odpůrci španělské monarchie.

ČTK, Sport.cz

Který dres z 32 účastníků fotbalového mistrovství světa se vám líbí nejvíce?


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..