Rubriky:

MS 2018

Štěnice na hotelu? Angličané se v Rusku obávají špionáže

17. června 2018 07:01 - Petrohrad/Praha

Nezvykle přísná bezpečnostní opatření provázejí pobyt anglické fotbalové reprezentace na světovém šampionátu v Rusku. Vzhledem k napjaté situaci mezi oběma zeměmi po aféře spojené s otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery nervově paralytickou látkou novičok, se v Británii obávají, aby se Harry Kane a spol. nestali terčem špionáže.

 

Lee Smith, Reuters

Každé tři dny prohlídky pokojů a společných prostor, zda v nich nejsou umístěné štěnice pro odposlechy, vedle desítek policistů hlídkují v komplexu poblíž Petrohradu příslušníci speciálních jednotek a ochranky, v korunách stromů jsou usazeni vojáci, píší britská média. Bezpečnostní opatření hodná setkání politických špiček. Chybí snad už jen tajný agent 007...

O tom, že anglické strana nechce nic ponechat náhodě, svědčí i fakt, že všichni fotbalisté Albionu nafasovali od asociace zbrusu nové smartphony, které po návratu ze šampionátu odevzdají. Veškerá data budou vymazána, aby se zabránilo přenosu případných špionážních softwarů či virů.

mm, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..