Rubriky:

MS 2018

Pohádka, zrodil se Luka Messi! A díky, pane Caballero, píší v Chorvatsku

22. června 2018 10:38 - Záhřeb

Záhřebský tisk se rozplývá nad výkonem chorvatských fotbalistů, kteří ve čtvrtek večer deklasovali na mistrovství světa Argentinu v čele s Lionelem Messim 3:0. "Chorvatská pohádka," píše web Vecernji.hr, který si všímá zejména chyby argentinského brankáře, po níž padl první gól. "Díky, pane Caballero," uvedl server, který dodal, že "už od prvních minut bylo z řeči těla našich fotbalistů jasné, že v Nižním Novgorodu to bude chorvatský večer".

 

Ivan Alvarado, Reuters

Jutarnji.hr si všímá, že chorvatský kapitán Luka Modrič na trávníku naprosto zastínil Messiho, kvůli kterému přitom zápas sledovala většina nezúčastněných diváků. "Všichni si ho cení... a teď mají vzpomínku na celý život. Obraz mistrovské partie chorvatského kapitána a Messiho na kolenou! Dámy a pánové, odpusťte, ale byl to večer, kdy se Luka Modrič stal Messim. Byl to Luka Messi," píše s nadšením web.

Sestřih z utkání Argentina - Chorvatsko najdete zde

Nadšení neskrývají ani Novosti.hr, které také vyzdvihují výkon kapitána týmu. "Modrič srazil Argentince na kolena, když jim z více než 20 metrů vstřelil nádhernou branku," píše web v reportáži ze zápasu s titulkem "Ohromné vítězství Chorvatska - Bezmocná Argentina".

"Argentinci mohou být šťastní, že skončili jen se třemi góly ve své síti. Nervózní Messi se nevzmohl vůbec na nic," tvrdí server 24sata.hr, podle nějž Chorvatsko rozbilo jihoamerický tým na malé kousky a který argentinskému kapitánovi vzkazuje výmluvné "Adiós, Leo Messi!".

Server oceňuje také přístup jedné z velkých hvězd týmu Vedrana Čorluky, který ke stému zápasu za reprezentaci nastoupil až minutu před koncem. "Představte si, jaké ego musí mít takový hráč..., jedna z největších postav reprezentace - a přesto je schopný sám sebe upozadit. Čorluka je prostě frajer," uvedl web.

Čorluku tím postavil do ostrého kontrastu s jeho reprezentačním kolegou Nikolou Kaliničem. Ten odmítl na šampionátu nastoupit z lavičky na závěr sobotního utkání s Nigérií a trenér Zlatko Dalič ho poslal domů.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..