Rubriky:

Ostatní

Ze sestavy sborné za zdi věznice Butyrka. Tam chystají Kokorin s Mamajevem zápas vězňů proti dozorcům

28. prosince 2018 13:50 - Moskva/Praha

Ke skutečně pikantnímu fotbalovému střetnutí dojde začátkem ledna za zdmi ruské věznice Butyrka, kde jsou od října ve vyšetřovací vazbě hráč Zenitu Petrohrad Alexandr Kokorin a jeho kolega z FC Krasnodar Pavel Mamajev. Ti jsou totiž obviněni z výtržností, kterých se dopustili v říjnu v Moskvě a při nichž zranili tři lidi. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

fckrasnodar.ru

Oba dva hráči patřili do kádru ruské fotbalové reprezentace, s níž startovali na posledním evropském šampionátu před dvěma lety ve Francii. Už tehdy se dostali do maléru… V Monaku totiž uspořádali bujarý večírek, při němž teklo šampaňské proudem a za který zaplatili 250 tisíc eur.

I tak figurovali v širší nominaci sborné na světový šampionát, který se konal letos v Rusku, ale nakonec se do nominace nevešli. Začátkem října ale na sebe Kokorin a Mamajev upozornili zase. Vyrazili na společný tah do Moskvy a v jedné z kaváren se dostali do konfliktu s vedoucím odboru automobilového a železničního inženýrství ministerstva průmyslu a obchodu Denisem Pakem.

Tomu se totiž nelíbilo hlučné chování obou fotbalistů a jejich kamarádů, Kokorinovi a Mamajevovi zase nebyl po chuti úředníkův čínský původ. Posíleni alkoholem po něm začali házet židle, napadli ho pěstmi a zmlátili ho, přitom zranili i další dvě osoby snažící se oba hráče uklidnit. Navíc jim přitížilo, že se snažili zaměstnance kavárny uplatit a odkoupit od nich videozáznam, na kterém byl incident zachycen.

Oba fotbalisté byli obviněni z výtržnictví a jsou ve vyšetřovací vazbě ve věznici Butyrka. V lednu bude v Rusku probíhat celostátní akce nazvaná Týden dobra, kterou organizuje jedna z nevládních organizací. Právě ta přišla s myšlenkou, že by oba fotbaloví výtržníci mohli prokázat, že se za zdmi nápravného zařízení polepšili, kdyby zorganizovali dobročinný zápas mezi vězni a dozorci.

„Ruská federální vězeňská služba tuto myšlenku schválila," potvrdila viceprezidentka vládní komise monitorující věznice v Rusku Eva Merkačovová, že k pikantnímu střetnutí skutečně dojde.

„Teď už nám tedy zbývá jen vybrat z našich spoluvězňů mužstvo, které by nad dozorci vyhrálo," vzkázali zpoza vězeňských zdí Kokorin a Mamajev.

zp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.