Rubriky:

Ostatní

Britská královna ocení fotbalistu Kanea nebo cyklistu Thomase

29. prosince 2018 11:21 - Londýn

Britská královna Alžběta II. ocení u příležitosti Nového roku z řad sportovců mimo jiné trenéra anglické fotbalové reprezentace Garetha Southgatea a kapitána Harryho Kanea. Na seznamu vyznamenaných nechybí ani vítěz cyklistické Tour de France Geraint Thomas.

 

Albert Gea, Reuters

Angličtí fotbalisté po letech zklamání na velkých turnajích postoupili na mistrovství světa v Rusku do semifinále a vyrovnali tak svůj nejlepší výsledek z MS mimo domácí půdu. Trenér Southgate se za svůj příspěvek stal důstojníkem Řádu britského impéria (OBE), s šesti góly nejlepší střelec turnaje Kane je členem Řádu britského impéria (MBE).

"Je to neskutečné. Byl to skvělý rok pro můj klub a mou zemi. Těžko se to popisuje jen pár slovy. Jsem velký vlastenec," uvedl pětadvacetiletý útočník Tottenhamu Kane.

Velšský cyklista Thomas získal titul OBE deset let poté, co ho královna vyznamenala za zisk zlaté medaile v týmové stíhačce na olympijských hrách v Pekingu. "Tohle je třešnička na dortu, jsem vděčný všem, kteří mi k tomu pomohli," řekl dvaatřicetiletý vítěz Tour de France, jenž byl před Vánoci zvolen v prestižní anketě BBC největší britskou sportovní osobností roku.

ČTK

ČT sport 2:1 pp Bayern - Sevilla 2:1 pp   dohráno
20200924T21:00:00+0200
Bayern vs. Sevilla
Bayern vs. Sevilla
Bayern
Sevilla

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.