Korea - Čína 2:0Song Hung-min z Tottenhamu řídil na mistrovství Asie výhru Koreje

Abú Zabí

Útočník Tottenhamu Son Hung-min ve svém prvním startu na letošním mistrovství Asie pomohl korejským fotbalistům vybojovanou penaltou a asistencí k vítězství 2:0 nad Čínou. Po třetí výhře tak Korea prošla do osmifinále bez ztráty bodu z prvního místa ve skupině C.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Mistrovství Asie: Korea - Čína (2:0)Video: sntv

Mistrovství Asie: Irán - Irák (0:0)

Mistrovství Asie: Vietnam - Jemen (2:0)

Korejci v prvních dvou zápasech na šampionátu ve Spojených arabských emirátech porazili Filipíny a Kyrgyzstán pouze 1:0, po příjezdu své největší hvězdy byli o něco produktivnější. Už ve 12. minutě Son Hung-min vybojoval po faulu čínského obránce penaltu, kterou proměnil Hwang I-čo. Šest minut po přestávce pak po rohu hráče Tottenhamu přidal hlavou druhý gól obránce Kim Min-če.

Už před zápasem měly oba týmy jistý postup, Korea výhrou potvrdila své první místo ve skupině. V druhém utkání porazil Kyrgyzstán 3:1 Filipíny a jako jeden ze čtyř celků ze třetích míst se může chystat na osmifinále.

Ve skupině D se oba dosud stoprocentní celky Írán s Irákem rozešly s bezgólovou remízou, z prvního místa jde dál díky lepšímu skóre Írán. V duelu o třetí místo zvítězil Vietnam 2:0 nad Jemenem, na potvrzení případného postupu si ale bude muset počkat do odehrání všech skupin.