Živě

Trápení skončilo. Jirny ohlásily, že nedohrají třetí ligu

9. března 2019 08:45 - Praha

Česká fotbalová liga se sice teprve chystá ke startu své jarní části, ale pro jeden z týmů už soutěž skončila. Poslední tým tabulky – Viktorie Jirny – se rozhodl ze třetí ligy odstoupit. „Mohu tuto informaci potvrdit, dostali jsme přípis, že Jirny končí a na jaře hrát nebudou," řekl pro Sport.cz Jan Hořejší, vedoucí sekretář Řídící komise pro Čechy.

 

viktoriejirny.cz

Jirny v sezoně 2016/2017 i o rok dříve ČFL vyhrály. Po minulém ročníku jim patřila konečná sedmá příčka, což signalizovalo ústup ze slávy. V polovině tohoto ročníku se tým zmítaný finančními problémy krčil na poslední příčce tabulky. Během zimní pauzy se rozprchli hráči ke konkurenci, do divize odešel i trenér Václav Hradecký. Tým netrénoval a nikdo netušil, zda odehraje druhou část sezony. Nyní je jasno.

„Jirny jsou v tuto chvíli považovány za sestupujícího. Nikdo další tak ze třetí ligy padat nebude," poznamenal Hořejší s tím, že všechny výsledky Jiren budou anulovány. Jedno z mužstev třetí ligy tak bude mít vždy během jara o víkendu volno. V následující sezoně se ČFL výrazně promění. Do soutěže totiž nastoupí juniorské týmy a místo jedné soutěže s osmnácti účastníky se bude hrát ve dvou skupinách po šestnácti.

Jarní část ČFL startuje v sobotu 9. března.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.