Živě

Systém VAR podle Číňanů. Sudí přeměřoval ofsajd pomocí papíru

2. dubna 2019 07:10 - Šanghaj/Praha

Když nemáte pravítko, přeměřte to kusem papíru! Nepochopitelné počínání sudího u videa odhalily televizní záběry během nedělního duelu čínské superligy mezi týmy Shanghai Shenxin a Heilongjiang F.C.. Rozhodčí u videa posuzoval sporný gól hostů velmi netradičním způsobem. Na pomoc si vzal kus papíru. Branka uznána nebyla a domácí zvrátili vývoj utkání na svou stranu v konečném skóre 2:1.

 

Fanoušci čínské nejvyšší fotbalové soutěže se během sledování 3. kola dočkali vskutku bizarní podívané. Nemohl za to tentokráte nikdo z aktéru na trávníku, nýbrž sudí u systému VAR.

Běžela 58. minuta zápasu a hráči týmu Heilongjiang vsítili gól v hraničním ofsajdu. Ten by znamenal vedení 2:0. Radost jim ale dlouho nevydržela, protože praporek čárového vystřelil k nebi. Hosté okamžitě začali protestovat, ale hlavní arbitr je okamžitě začal uklidňovat, že má situaci pod kontrolou a o gólu se bude radit s kolegy u systému videorozhodčího.

Televizní kamery zachytily dění u videa a diváci u obrazovek se asi nestačili divit, jak funguje vyspělá fotbalová technologie v praxi. Videorozhodčí si na přeměření hraniční situace vzal kus papíru a situaci několikrát pomocí této zvláštní pomůcky posoudil.

Pro domácí šanghajské fotbalisty to byl doslova zlatý cár papíru. Gól totiž uznán nebyl a hráči ve žlutých dresech dostali půl hodiny před koncem střetnutí možnost s utkáním ještě něco udělat. Povedlo se, fotbalisté klubu Shanghai Shenxin duel otočili a připsali si první výhru letošní sezony v poměru 2:1.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.