Rubriky:

Ostatní

Živě

To je borec! Nejstaršímu fotbalistovi na světě je 73 let. Odehrál celý profesionální zápas

12. dubna 2019 12:23 - Or Jehuda/Praha

Jsou hranice lidských možností opravdu nekonečné? Při sledování následujícího videa se může zdát, že snad i ano. Isaak Hayik byl oficiálně uznán jako nejstarší aktivní profesionální fotbalista na světě, když odchytal na čtvrté nejvyšší izraelské ligové úrovni zápas ve věku neuvěřitelných třiasedmdesáti let. Kariéru navíc ještě nekončí.

Video již není dostupné

sntv

Nikdo starší nikdy v historii do profesionálního fotbalového zápasu nenastoupil. Hayikovi byla tato pocta udělena v jeho domovském městě Or Jehuda v Izraeli minulý týden, pouhých několik dní před jeho 74. narozeninami.

Hayik, který minulý týden nastoupil za tým Ironi Or Jehuda, odehrál proti Maccabi Ramat Gan plných 90 minut, během kterých inkasoval pět branek. Jeho mužstvo nakonec Maccabi podlehlo 1:5.

Rekordman narozený v Iráku chce hrát tak dlouho, dokud mu to jeho tělo dovolí. Trvá na tom, že než pokračovat ve fotbalové kariéře je "víc nebezpečné přecházet přes ulici".

bak, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.