Živě

To je borec! Nejstaršímu fotbalistovi na světě je 73 let. Odehrál celý profesionální zápas

12. dubna 2019 12:23 - Or Jehuda/Praha

Jsou hranice lidských možností opravdu nekonečné? Při sledování následujícího videa se může zdát, že snad i ano. Isaak Hayik byl oficiálně uznán jako nejstarší aktivní profesionální fotbalista na světě, když odchytal na čtvrté nejvyšší izraelské ligové úrovni zápas ve věku neuvěřitelných třiasedmdesáti let. Kariéru navíc ještě nekončí.

Video již není dostupné

sntv

Nikdo starší nikdy v historii do profesionálního fotbalového zápasu nenastoupil. Hayikovi byla tato pocta udělena v jeho domovském městě Or Jehuda v Izraeli minulý týden, pouhých několik dní před jeho 74. narozeninami.

Hayik, který minulý týden nastoupil za tým Ironi Or Jehuda, odehrál proti Maccabi Ramat Gan plných 90 minut, během kterých inkasoval pět branek. Jeho mužstvo nakonec Maccabi podlehlo 1:5.

Rekordman narozený v Iráku chce hrát tak dlouho, dokud mu to jeho tělo dovolí. Trvá na tom, že než pokračovat ve fotbalové kariéře je "víc nebezpečné přecházet přes ulici".

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.