Živě

Pelé se po operaci močového kamene cítí dobře

13. dubna 2019 21:26 - Sao Paulo

Legendární fotbalista Pelé se úspěšně zotavuje po operaci, při níž mu byl odstraněn močový kámen. Podle ošetřujících lékařů v nemocnici v Sao Paulu se osmasedmdesátiletý Brazilec cítí dobře. Hospitalizován je od úterka, kdy se vrátil domů z Paříže, kde byl v péči odborníků s infekcí močových cest.

 

Christian Hartmann, Reuters

Jeden z nejlepších fotbalistů všech dob byl ve francouzské metropoli hospitalizován pět dnů, i tam podstoupil drobný operační zákrok. Nyní se zotavuje v nemocnici Alberta Einsteina.

V posledních letech už trojnásobný mistr světa absolvoval operace prostaty, páteře a kyčle. Slavnostního losování světového šampionátu loni v Rusku se někdejší hráč Santosu a New Yorku Cosmos zúčastnil na vozíčku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.