Živě

Brazilcům může na Copě América chybět bývalý kapitán Thiago Silva

8. května 2019 11:17 - Paříž

Kapitán fotbalistů Paris Saint-Germain Thiago Silva je po operaci pravého kolena a není jisté, zda bude brazilské reprezentaci k dispozici na Copě América. Mistrovství Jižní Ameriky se v Brazílii uskuteční od 14. června.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Thiago Silva si poranil meniskus v polovině dubna v utkání francouzské ligy s Lille. Od té doby se čtyřiatřicetiletý obránce v sestavě francouzského mistra neobjevil.

Za reprezentaci odehrál bývalý stoper AC Milán dosud 78 zápasů. V roce 2013 pomohl Brazílii vyhrát na domácí půdě Pohár FIFA. O rok později byl kapitánem reprezentace, jež obsadila na MS čtvrté místo. Naposledy se v reprezentačním dresu představil v březnu v přípravném utkání s českými fotbalisty, kteří pětinásobným mistrům světa v Edenu podlehli 1:3.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.