Živě

Wondolowski je novým lídrem historické tabulky střelců MLS

19. května 2019 10:25 - San Jose

Americký reprezentační útočník Chris Wondolowski je novým lídrem historické tabulky střelců v zámořské fotbalové lize MLS. Šestatřicetiletý hráč San Jose v sobotním domácím utkání čtyřmi góly pokořil Chicago (4:1), celkem jich má na kontě 148 a v čele pořadí vystřídal Landona Donovana (145).

 

Jeff Chiu, ČTK/AP

Nový rekord Wondolowski stanovil ve 338. utkání v severoamerické soutěži, Donovan k předchozímu maximu potřeboval o dva zápasy víc. Bývalý hvězdný útočník také hned přispěchal s gratulací. "Doufal jsem, že tenhle den nikdy nenastane, ale ty sis to zasloužil. Dokázals to v kratším čase, v méně zápasech, což mě trochu štve, ale mám z tebe radost. Bylo mi ctí hrát s tebou a proti tobě, gratuluji," řekl Donovan v předtočeném videu, které se objevilo na světelné tabuli na stadionu, když Wondolowski v závěru střídal.

Wondolowski, jenž debutoval v reprezentaci až v 28 letech a od té doby stihl 35 zápasů a 11 gólů, hraje zámořskou ligu od roku 2005. Působil také v Houstonu, v sezonách 2010 a 2012 byl v dresu San Jose králem střelců. Čtyřbrankovým představením ukončil čekání na gól v této sezoně, v níž v posledních zápasech nastupoval jen z pozice náhradníka.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.